KI

Slovakia Energy odchádza z trhu. Buďte ústretoví, vyzýva ÚRSO ostatných dodávateľov

Zákazníci Slovakia Energy prešli do režimu „dodávky poslednej inštancie.“ Ide však iba o dočasné riešenie.

Slovakia Energy odchádza z trhu. Buďte ústretoví, vyzýva ÚRSO ostatných dodávateľov

Odberatelia elektriny a plynu od spoločnosti Slovakia Energy, ktorá oznámila stiahnutie zo slovenského trhu, sa nemusia obávať, že zostanú bez dodávok energií. Podpis zmluvy s novým dodávateľom by však nemali odkladať.

Informoval o tom Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO), ktorý zároveň adresoval výzvu aj dodávateľom energií.

SPP, ZSE Energia, SSE a VSE skontaktujú odberateľov

Odberatelia plynu od spoločnosti Slovakia Energy podľa informácií ÚRSO prešli do režimu tzv. dodávky poslednej inštancie (DPI) v piatok 8. októbra a následne v sobotu 9. októbra sa k nim pridali aj odberatelia elektriny.

„ÚRSO v tejto súvislosti ubezpečuje dotknutých odberateľov, že budú mať v zmysle legislatívy naďalej zachovanú nepretržitú dodávku elektriny aj plynu. Nik nebude „odpojený,“ uviedol regulátor.

„Najdôležitejšia rada je: Nepanikárte! Nie je potrebná návšteva zákazníckeho centra žiadneho z dodávateľov,“ apeluje úrad na ľudí.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)