VSDS

Tepláreň Považská Bystrica chce inštalovať nový plynový horúcovodný kotol

Nový 20 MWt plynový kotol má nahradiť opotrebované kotly s nižšou účinnosťou.

Tepláreň Považská Bystrica chce inštalovať nový plynový horúcovodný kotol
Tepláreň Považská Bystrica / Zdroj: www.teplaren.sk

TEPLÁREŇ Považská Bystrica, ktorá prevádzkuje jedno z najväčších zariadení kombinovanej výroby elektriny a tepla (KVET) na Slovensku, investuje do nového horúcovodného kotla na báze zemného plynu s výkonom 20 MWt.

Vyplýva to zo zámeru spoločnosti zverejneného na Informačnom portáli rezortu MŽP SR.

„Kotol bude slúžiť prioritne ako špičkový, resp. záložný zdroj tepla s ročnou dobou prevádzky do 500 hod. v teplárenskom režime pre CZT (centrálne zásobovanie teplom – pozn. red.) v Považskej Bystrici v prípade vysokej požiadavky na dodávku tepla do CZT alebo servisu, resp. poruchy základného zdroja – paroplynového cyklu,“ píše sa v zámere.

Nový kotol má nahradiť fyzicky opotrebované plynové kotly s nižšou účinnosťou a s výkonom 2 x 11,63 MWt od výrobcu ČKD Tatra Kolín.

„Plánovaná realizácia inštalácie nového horúcovodného kotla nadväzuje na rozsiahle investície realizujúce sa v energetických zariadeniach navrhovateľa v poslednej dekáde,“ uviedla spoločnosť. „Hlavnou investíciou bola realizácia paroplynového cyklu ako zdroja na vysoko účinnú kombinovanú výrobu elektriny a tepla.“

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)