VSDS

Richard Sulík podal demisiu, rezort hospodárstva dočasne vedie Andrej Doležal

Predseda SaS pôsobil v čele rezortu hospodárstva od marca 2020.

Richard Sulík podal demisiu, rezort hospodárstva dočasne vedie Andrej Doležal
Richard Sulík / Foto: Energie-portal.sk

Prezidentka Zuzana Čaputová dnes, 23. marca 2021, prijala demisiu Richarda Sulíka (SaS) na funkciu podpredsedu vlády a ministra hospodárstva SR.

Dočasné vedenie rezortu bude podľa rozhodnutia štátu vykonávať Andrej Doležal (Sme rodina), ktorý je ministrom dopravy a výstavby a po demisii Milana Krajniaka (Sme rodina) zároveň tiež poverený dočasným riadením ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny.

Z. Čaputová vo svojom príhovore R. Sulíkovi poďakovala za prácu na čele rezortu hospdárstva a za opatrenia na pomoc ekonomike v prvej a druhej vlne pandémie COVID-19. Ocenila taktiež tzv. kilečko, ktoré bolo súborom opatrení na zlepšenie podnikateľského prostredia.

Richard Sulík bol vo funkcii ministra hospodárstva od 21. marca 2020. Štátni tajomníci Karol Galek a Ján Oravec, ktorých si do vedenia rezortu vybral R. Sulík krátko po svojom vymenovaní, nateraz zostávajú vo funkcii.

Pôsobeniu R. Sulíka v čele ministerstva hospodárstva sme sa na Energie-portal.sk v uplynulom roku venovali v týchto článkoch.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)