Enesco

ÚRSO predstavil repowering veľkým priemyselným odberateľom

Veľkoodberatelia budú podľa predsedu ÚRSO Andreja Jurisa z tzv. repoweringu profitovať ako prví.

ÚRSO predstavil repowering veľkým priemyselným odberateľom
Foto: ÚRSO

Ďalšiemu zasadnutiu odbornej komisie ako stálej konzultačnej platformy úradu so zástupcami najväčších priemyselných odberateľov energií na Slovensku 27. novembra dominovali témy ako cena elektriny pre veľký priemysel a s tým spojená tarifa za prevádzkovanie systému (TPS), repowering a predpokladaný vývoj hospodárstva SR na budúci rok v kontexte regulačného rámca.

„Zástupcom veľkých priemyselným odberateľov sme okrem iného predstavili repowering ako riešenie, ktoré prinesie elemináciu nárastu TPS a nákladov na podporu OZE a KVET. Z toho by mohli ako prví profitovať práve oni. Preto som ich zároveň požiadal o podporu pri tvorbe nevyhnutných legislatívnych zmien, ktoré s tým súvisia,“ povedal predseda ÚRSO Andrej Juris. 


Diskusia(0)