Na plnenie Európskej zelenej dohody na Slovensku bude dohliadať nová rada vlády. Minister Ján Budaj navrhol vláde vytvorenie takejto rady ako koordinačného a konzultačného orgánu.
"Vzhľadom na zásadný vplyv Európskej zelenej dohody, jej komplexný a prierezový charakter, si bude jej napĺňanie na úrovni členských štátov vyžadovať koordináciu a zapojenie všetkých zložiek a aktérov spoločnosti, ako aj spoluprácu na medzinárodnej úrovni," uviedol envirorezort v predkladacej správe k návrhu na zriadenie rady.
V novom poradnom orgáne sa počíta so zastúpením všetkých dotknutých ministerstiev, aj zainteresovaných reprezentácií priemyslu, výrobcov aj zamestnancov, alebo mimovládnych organizácií.
Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.
Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.
Predplatné obsahuje:
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.