Enesco

S innogy Slovensko a VSE po novom podpíšete zmluvu na dodávku energií aj elektronicky

Elektronický podpis zákazníkom innogy Slovensko a VSE ušetrí čas aj peniaze.

S innogy Slovensko a VSE po novom podpíšete zmluvu na dodávku energií aj elektronicky
Foto: Fotolia

Dvojica dodávateľov energií, Východoslovenská energetika (VSE) a innogy Slovensko, pre vybranú skupinu zákazníkov pripravili novinku v oblasti digitalizácie. Je ňou možnosť podpísať zmluvy na dodávku zemného plynu a elektriny na diaľku.

Elektronický podpis dokumentov je platná, bezpečná a overená forma uzatvárania zmlúv. Jeho výhodou je, že šetrí čas aj náklady, keďže nie je potrebné fyzické podpisovanie dokumentov a následné zasielanie poštou.

Uzatváranie zmlúv na diaľku je navyše obzvlášť vhodným riešením v čase aktuálnej pandémie, kedy je potrebné obmedzovať fyzické kontakty. Novinka od VSE a innogy Slovensku je zároveň šetrná aj k životnému prostrediu, keďže vďaka elektronickému podpisu odpadá nutnosť tlačiť a zasielať papierové dokumenty.

Ako to funguje v praxi? Pozrite si krátke video.

Na podpisovanie dokumentov na diaľku VSE a innogy Slovensko zvolili cloudové riešenie, ktoré je pre užívateľa jednoduché a intuitívne. Dokument je zákazníkom doručovaný emailom s výzvou na jeho kontrolu a podpis.

Systém zákazníka naviguje a vyzýva na parafovanie jednotlivých strán, vloženie SMS tokenu a samotné podpísanie. „Po dokončení je dokument elektronicky podpísaný na našej strane. Obomi stranami podpísaný dokument je zákazníkovi doručený emailom," vysvetľuje Katarína Šulíková, špecialista komunikácie VSE.

„Veríme, že túto inováciu v podpisovaní zmlúv naši zákazníci privítajú a že im pomôže zefektívniť prácu," uzatvára K. Šulíková.


Diskusia(0)