Enesco

Spotreba elektriny v EÚ rastie iba pomaly, v máji bola medziročne stále o 10 % nižšia

Po výraznom prepade spotreby v marci a apríli nastal v máji mierny nárast.

Spotreba elektriny v EÚ rastie iba pomaly, v máji bola medziročne stále o 10 % nižšia
Ilustračné foto: Energie-portal.sk

Spotreba elektriny v štátoch EÚ bola v máji tohto roka výrazne nižšia ako v rovnakom obodbí predošlých rokov a v porovnaní s aprílom vzrástla len mierne. Vyplýva to z najnovších čísel Eurostatu.

"Od polovice marca členské štáty EÚ prijímali reštriktívne opatrenia na spomalenie šírenia ochoenia COVID-19," uviedol Eurostat. "Mnohé spoočnosti znížili úroveň produkcie pre malý dopyt alebo pre prerušenie dodávateľského reťazca."

V dôsledku týchto protipandemických opatretní bola spotreba elektriny v máji 2020 v EÚ nižšia ako v rovnakom období v rokoch 2016 - 2019 o viac ako 10 %.

Medziročne spotreba elektriny poklesla najvýraznejšie v Španielsku a Poľsku (-13,7 %), Slovinsku (-13,4 %), Chorvátsku (-11,9 %), Rumunsku a Portugalsku (-11,6 %).


Diskusia(0)