Eversheds Sutherland

V reaktore tretieho bloku AE Bohunice vymenili pätinu jadrového paliva

Generálnu odstávku skomplikovali mimoriadne opatrenia proti šíreniu ochorenia COVID-19.

V reaktore tretieho bloku AE Bohunice vymenili pätinu jadrového paliva
Foto: Slovenské elektrárne

Slovenské elektrárne (SE) ukončili plánovanú generálnu odstávku tretieho bloku Atómových elektrární Bohunice s poldňovým predstihom oproti plánu.

Pred uvedením bloku do prevádzky v Bohuniciach vykonali všetky predpísané tesnostné a pevnostné tlakové skúšky zariadení elektrárne.

Aj napriek zavedeným a stále platným opatreniam proti šíreniu COVID-19, ktoré kládli vyššie nároky na koordináciu a výkon prác počas odstávky, vykonali všetky naplánované práce – výmenu jednej pätiny paliva v reaktore, údržbárske činnosti a investičné projekty na zvýšenie bezpečnosti.

"Po konzultácii s Úradom jadrového dozoru SR boli práce ešte pred začiatkom odstávky zredukované na nevyhnutný rozsah," uviedli SE.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)