Enesco

Dotácie na elektromobily vyplatili prvým 55 žiadateľom

MH SR odsúhlasilo už vyše 4,5 milióna eur ako dotáciu na kúpu elektrických automobilov

Dotácie na elektromobily vyplatili prvým 55 žiadateľom
Foto: MH SR

Prvých 55 žiadateľov už dostalo vyplatené dotácie na elektromobily a plug-in hybridy. Informovalo o tom Ministerstvo hospodárstva SR (MH SR).

Rezort na dotácie odsúhlasil už vyše 4,5 milióna eur. Komisia schválila cekovo 521 žiadostí, z čoho 337 podali fyzické osoby a 184 žiadostí je od právnických osôb. "V prípade 55-tich žiadateľov rezort po kúpe elektromobilu už reálne vyplatil dotáciu, spolu vo výške viac ako 426 000 eur," uviedol rezort.

Komisia na júnovom zasadnutí vyhodnotila a schválila 185 žiadostí a prerozdelila tak 1 821 000 eur. Úspešným žiadateľom je postupne doručovaná na podpis zmluva o poskytnutí dotácie.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)