Enesco

MH SR chce posunúť lehotu na zavádzanie inteligentných meracích systémov

Novelizovanú vyhlášku ministerstvo plánuje predložiť ešte v júni.

MH SR chce posunúť lehotu na zavádzanie inteligentných meracích systémov
Ilustračné foto: Energie-portal.sk

Ministerstvo hospodárstva pripravuje novelizáciu vyhlášky, ktorou sa ustanovuje postup a podmienky v oblasti zavádzania a prevádzky inteligentných meracích systémov (IMS).

Predbežnú informáciu k pripravovanej vyhláške si môžete stiahnuť cez odkaz v závere článku. Samotnú vyhlášku chce MH SR predložiť do pripomienkového konania ešte v júni.

Distribučky dostanú viac času

Cieľom novej vyhlášky bude odklad lehoty na splnenie povinnosti prevádzkovateľa regionálnej distribučnej sústavy a prevádzkovateľa miestnej distribučnej sústavy nainštalovať IMS pre koncových odberateľov elektriny v počte zodpovedajúcom najmenej 80 % odberných miest odberateľov, ktorí do 31. decembra 2018 splnili kritériá na zaradenie medzi koncových odberateľov elektriny kategórie 1 až 4.

Súčasná vyhláška MH SR č. 358/2013 Z. z. ukladá distribučkám nainštalovať IMS pre 80 % koncových odberateľov elektriny už do 31. decembra 2020.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)