Počas karanténnych opatrení trávili Slováci väčšinu času doma, čo sa odrazilo aj na spotrebe teplej vody. Teplári odhadujú, že počas karanténnych opatrení vzrástla spotreba teplej vody v domácnostiach v priemere o 8 %.
Podľa štatistík spoločnosti Google sa pohyb osôb počas marca a apríla znížil o 90 %. Práve toto zdržiavanie sa viacerých členov rodiny v domácnostiach z dôvodu uzavretia škôl, škôlok či z dôvodu obmedzenia prevádzokmalo podľa teplárov vplyv aj na zvýšenie spotreby teplej vody kvôli:
Slovenský zväz výrbocvo tepla (SZVT) odhaduje, že jedným z dôvodov zvýšenia spotreby mohli byť aj veľkonočné sviatky. Tie tento rok strávili Slováci doma, počas nich bol vyhlásený zákaz vychádzania.
Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.
Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.
Predplatné obsahuje:
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.