Enesco

Spotreba elektriny pre koronavírus už klesá. Energetická kríza nehrozí, upokojuje Žiga

Kritická infraštruktúra sa pripravuje na krízové situácie, spoločnosti zriaďujú záložné pracoviská, dispečingy a rezervné tímy.

Spotreba elektriny pre koronavírus už klesá. Energetická kríza nehrozí, upokojuje Žiga
Foto: MH SR

Dodávky elektrickej energie, plynu a pohonných hmôt sú na Slovensku plynulé. Po videorokovaní s predstaviteľmi energetických spoločností pre situáciu spôsobenú šírením koronavírusu o tom informoval minister hospodárstva Peter Žiga. Nikto zo zamestnancov týchto firiem podľa ministra zatiaľ na koronavírus pozitívne testovaný nebol.

„Chcem v tejto chvíli upokojiť priemysel, ale aj verejnosť, že dodávky týchto strategických komodít sú plynulo zabezpečené,“ vyhlásil šéf rezortu hospodárstva a dodal, že „spoločnosti patriace do kritickej infraštruktúry spolupracujú so štátom a intenzívne sa pripravujú na krízové situácie, sú vytvorené záložné pracoviská, dispečingy a aj rezervné tímy.“

Energetické spoločnosti, ktoré patria ku kritickej infraštruktúre, minister označil za základný pilier riadneho fungovania krajiny. „Plyn, elektrina, pohonné hmoty a voda sú kľúčové pre ekonomiku a fungovanie spoločnosti ako takej,“ podotkol P. Žiga.

Súvislá je zatiaľ aj dodávka zemného plynu z Ruska. V klasickom režime pokračuje tiež dodávka ropy a výroba pohonných hmôt. V prípade všetkých komodít má Slovensko podľa P. Žigu dostatočné zásoby.

Spotreba elektriny klesá

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)