VSDS

Slovenské elektrárne zlomili rekord, 92% elektriny vlani vyrobili bez emisií

Spotreba elektriny na Slovensku vlani druhý rok po sebe klesala.

Slovenské elektrárne zlomili rekord, 92% elektriny vlani vyrobili bez emisií
Jadrová elektráreň Mochovce | Foto: Energie-portal.sk

Slovenské elektrárne (SE), ktoré sú najväčším výrobcom elektriny na Slovensku, v roku 2019 dodali do siete 92,5 % elektriny bez emisií oxidu uhličitého.

Podiel jadrových elektrární na celkovej výrobe SE stúpol na 83%, v porovnaní s predošlým rokom 2018 sa viac darilo aj vodným elektrárňam. Podiel uhlia na výrobe elektriny pre rastúce ceny emisných povoleniek výrazne klesol.

V tomto článku sa dozviete:

  • ako sa u nás vyvíja spotreba elektriny od roku 2015,
  • koľko elektriny sa na Slovensku vyrobilo a koľko sme jej doviezli,
  • prečo výroba elektriny z uhlia výrazne klesla,
  • ako sa vlani darilo slovenským hydroelektrárňam.

Spotreba klesla, výroba vzrástla

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)