KI

SEPS: Projekt prepojenia prenosových sústav siedmich štátov vstupuje do ďalšej fázy

Výsledkom projektu má byť integrácia do celoeurópskeho prepojenia denných trhov s účasťou 23 štátov vrátane Slovenska.

SEPS: Projekt prepojenia prenosových sústav siedmich štátov vstupuje do ďalšej fázy
Foto: Fotolia

Nominovaní operátori trhu s elektrinou a prevádzkovatelia prenosových sústav z Nemecka, Poľska, Rakúska a 4MMC (Česká republika, Maďarsko, Rumunsko a Slovensko) informujú, že prepojenie trhov 4MMC a MRC je v súčasnosti plánované na tretí kvartál roku 2020. Slovensko v projekte zastupuje Slovenská elektrizačná a prenosová sústava (SEPS).

Projekt DE-AT-PL-4MMC, tiež tzv. Interim Coupling, teraz ukončil prípravnú fázu a vstupuje do fázy implementácie.

Cieľom projektu je prepojenie 4MMC a MRC do celoeurópskeho riešenia prostredníctvom zavedenia implicitnej aukcie na báze výpočtu prenosových kapacít metódou NTC na hraniciach ponukových oblastí PL-DE, PL-CZ, PL-SK, CZ-DE, CZ-AT, HU-AT.

Výsledkom má byť integrácia 4MMC a MRC do celoeurópskeho prepojenia denných trhov, tzv. SDAC, s účasťou 23 štátov.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)