Enesco

Viedeň zakáže plyn v 80 % bytových novostavieb od budúceho roka

Novopostavené bytové jednotky sa pri dodávkach tepla majú viac spoliehať na diaľkové vykurovanie a obnoviteľné zdroje.

Viedeň zakáže plyn v 80 % bytových novostavieb od budúceho roka
Foto: Wien Energie

Hlavné mesto Rakúska chce od budúceho roka výrazne obmedziť používanie plynu a vykurovacieho oleja v novopostavených budovách. Viedenská radnica nedávno oznámila, že od budúceho leta bude energetické zariadenia na fosílne palivá možné inštalovať iba v jednej pätine novostavieb.

Ako uvádza správa agentúry AFP, Viedeň patrí k európskym mestám s najrozvinutejšou sieťou diaľkového vykurovania. Mesto chce viac presadzovať systém centralizovaného zásobovia teplom pre domácnosti spolu s obnoviteľnými zdrojmi ako je slnečná energia a biomasa.

Výnimku pri tomto zákaze budú mať iba budovy v tých častiach mesta, kde sa preferované technológie neoplatia, tvrdí Birgit Hebeinová z viedenskej radnice.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)