VSDS

Pellegrini: Rusko je v energetike dobrý partner, chceme pragmaticky spolupracovať

Predseda vlády Peter Pellegrini dúfa, že zmluva Slovenských elektrární s ruským dodávateľom jadrového paliva pomôže stabilizovať energetický sektor na Slovensku.

Pellegrini: Rusko je v energetike dobrý partner, chceme pragmaticky spolupracovať
Foto: Kremlin.ru

Predseda vlády Peter Pellegrini spolu s delegáciu, v ktorej bol aj minister hospodárstva Peter Žiga a minister zahraničia Miroslav Lajčák, rokoval s ruským premiérom Dmitrijom Medvedevom. Následne sa stretol i s ruským prezidentom Vladimírom Putinom. Jednou z hlavných tém bola energetika.

„Vašu krajinu považujeme za jedného z našich dôležitých partnerov, partnerskú krajinu v oblasti hospodárskej spolupráce. Stačí povedať, že v prvom štvrťroku tohto roka náš vzájomný obchod vzrástol o takmer 25 percent,“ povedal Vladimir Putin.

Slovenský premiér po stretnutiach zdôrazňoval, že energetická bezpečnosť Slovenska nie je nijakým spôsob ohrozená a Rusko je pre nás v energetike spoľahlivý partner.

„Slovensko je jedna z najotvorenejších ekonomík. Je preto pre nás kľúčové, aby sme mali vyvážené zahranično-politické vzťahy so všetkými krajinami,“ povedal P. Pellegrini.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(1)