VSDS

Siemens vyčleňuje energetiku z hlavného biznisu, zameria sa na digitálne technológie

Konvenčné energetické odvetvia ťahajú nadol výkonnosť celej skupiny, rozvoj obnoviteľných zdrojov znižuje dopyt po plynových turbínach.

Siemens vyčleňuje energetiku z hlavného biznisu, zameria sa na digitálne technológie
Foto: Siemens

Nemecká spoločnosť Siemens oddeľuje časť biznisu zaoberajúcu sa výrobou energetických zariadení založených na konvenčných zdrojoch. Dôvodom má byť najmä nástup obnoviteľných zdrojov energie a s ním spojené nižšie využívanie plynových turbín, ktoré predstavovali kľúčový biznis pre spoločnosť v tejto oblasti.

Nová spoločnosť, zaoberajúca sa výlučne iba energetikou, však bude stále predstavovať veľkého hráča na trhu s tržbami na úrovni 27 miliárd eur a vyše 80-tisíc zamestnancami. Siemens sa chce podľa zverejneného vyhlásenia sústrediť odteraz najmä na digitálne odvetvia a inteligentnú infraštruktúru.

Vyčlenené odvetvia, zahŕňajúce zariadenia pre výrobu z tradičných zdrojov energie, prenos elektriny a súvisiace podporné podniky, budú súčasťou samostatnej spoločnosti, ktorá by mala byť verejne obchodovateľná na burze do septembra 2020.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)