Nemecká spoločnosť Siemens oddeľuje časť biznisu zaoberajúcu sa výrobou energetických zariadení založených na konvenčných zdrojoch. Dôvodom má byť najmä nástup obnoviteľných zdrojov energie a s ním spojené nižšie využívanie plynových turbín, ktoré predstavovali kľúčový biznis pre spoločnosť v tejto oblasti.
Nová spoločnosť, zaoberajúca sa výlučne iba energetikou, však bude stále predstavovať veľkého hráča na trhu s tržbami na úrovni 27 miliárd eur a vyše 80-tisíc zamestnancami. Siemens sa chce podľa zverejneného vyhlásenia sústrediť odteraz najmä na digitálne odvetvia a inteligentnú infraštruktúru.
Vyčlenené odvetvia, zahŕňajúce zariadenia pre výrobu z tradičných zdrojov energie, prenos elektriny a súvisiace podporné podniky, budú súčasťou samostatnej spoločnosti, ktorá by mala byť verejne obchodovateľná na burze do septembra 2020.
Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.
Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.
Predplatné obsahuje:
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.