Enesco

Aj trh s kotlami sa musí pripraviť na príchod nových technológií

Digitalizácia, internet vecí, či vstup veľkých internetových predajcov aj do odvetvia vykurovania majú meniť trh v nasledujúcich rokoch.

Aj trh s kotlami sa musí pripraviť na príchod nových technológií
Foto: Energie-portal.sk

Jeden z najväčších výrobcov kotlov vo Veľkej Británii, spoločnosť Worcester Bosch upozorňuje, že odvetvie vykurovania a ohrevu vody sa musí pripraviť na príchod nových technológií v najbližších dvadsiatich rokoch. Má to súvisieť predovšetkým s čoraz rozšírenejšími spotrebičmi navzájom prepojených senzormi, ako aj prechodu na nízkouhlíkové technológie v budovách.

Veľká Británia chce nahradiť zemný plyn pri vykurovaní a teple ekologickejším vodíkom. Podľa spoločnosti tento prechod je najlepšou cestou ku zníženiu uhlíka vo vykurovaní pri zohľadnení nákladov, znalostí používateľov a účinnosti existujúcich obytných budov.

Digitalizácia a internet vecí

Avšak trh s vykurovacími zariadeniami bude meniť aj rýchly pokrok v elektronike a internete vecí. “Veľa vecí sa hýbe dopredu vo vykurovaní a energiách a v našom odvetví určite nastane veľký zlom v najbližších piatich až desiatich rokoch. Prichádza digitalizácia a z hľadiska internetu vecí sme ešte ani len nezačali,” tvrdí Carl Arntzen, riaditeľ Worcester Bosch.

Veľké množstvo snímačov vstavaných do komponentov vykurovacích zariadení majú podľa neho priniesť nové možnosti pre výrobcov aj dodávateľov. Trend pokračujúcej elektronizácie spotrebičov a zariadení sa nevyhne ani kotlom.

ENSECO

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)