Výrobca nákladných vozidiel napriek pôvodným plánom pokračuje vo výrobe nákladných aut s dieselovým motorom aj v tomto roku. Hoci výroba mala skončiť už v januári, spoločnosť do leta dodá ešte niekoľko desiatok vozidiel.
Nákladiaky, ktoré Avia do leta vyrobí budú spĺňať aktuálne platnú emisnú normu Euro 6. Na jeseň však začnú platiť prísnejšie emisné normy, ktoré Avii výrobu značne predražia. Spoločnosť by sa preto do budúcna chcela spoľahnúť na elektromobilitu.
V minulosti už Avia podobným spôsobom spolupracovala s britskou spoločnosťou Smith. Elektromobily vtedy vyrábala na podovozku svojej modelovej rady D. Vozidlá sa vtedy podarilo dostať najmä na britský a americký trh.
Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.
Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.
Predplatné obsahuje:
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.