Enesco

Vratky za plyn v roku 2019? Minister Žiga to nevylučuje

Ministerstvo hospodárstva podľa Petra Žigu hľadá spôsob, ako domácnostiam kompenzovať rast cien energií. Jednou z možností je, že štát bude opäť vyplácať tzv. plynové vratky aj v tomto roku.

Vratky za plyn v roku 2019? Minister Žiga to nevylučuje
Foto: Fotolia

Minister hospodárstva Peter Žiga pripúšťa že štát by mohol kvôli rastúcim nákladom domácností na energie znovu vyplácať "vratky" za plyn. Regulačný úrad vlani v decembri oznámil rast cien energií na rok 2019 v priemere okolo piatich až šiestich percent.

„Zvýšenie cien určite zasiahne citlivé domácnosti, a preto hľadáme spôsob, ak bude cena energií na svetových trhoch naďalej rásť a ÚRSO nebude vedieť nezvýšiť cenu. Hľadáme preto spôsob, ako kompenzovať domácnostiam nápor na ich peňaženky," povedal šéf rezortu hospodárstva.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)