VSDS

Od nového roka porastú platy o 10 % aj zamestnancom ÚRSO

Predseda Úradu pre reguláciu sieťových odvetví Ľubomír Jahnátek pred Vianocami podpísal s odborármi novú kolektívnu zmluvu.

Od nového roka porastú platy o 10 % aj zamestnancom ÚRSO
Ilustračné foto: Energie-portal.sk

Zamestnanci Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) si 1. januára 2019 polepšia o 10 % a rovnaký nárast platov ich čaká aj o rok neskôr.

Vyplýva to z kolektívnej zmluvy, ktorú so zástupcami Odborovej organizácie ÚRSO podpísal predseda regulačného úradu Ľubomír Jahnátek 20. decembra 2019. Dokument si môžete stiahnuť pomocou odkazu v závere článku.

Odmeny na jubileá

Platy zamestnancov ÚRSO porastú – podobne ako platy ostatných štátnych zamestnancov – na základe kolektívnej zmluvy vyššieho stupňa na roky 2019 a 2020.

Zvýšenie základnej stupnice platových taríf zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme od 1. januára 2019 je už zohľadnené aj v zákone č. 553/2003 Z. z o odmeňovaní. Odborári sa na zvyšovaní platov dohodli so štátom ešte 28. novembra.

Kolektívna zmluva medzi predsedom ÚRSO a zástupcami odborárov, Erikom Jančíkom a Oliverom Púčekom, zakotvuje pre zamestnancov regulačného úradu aj ďalšie výhody.

Zamestnancom, ktorí dovŕšia 50 a 60 rokov veku, úrad poskytne odmenu za pracovné zásluhy. Tento bonus sa môže vyšplhať maximálne do výšky jedného funkčného platu a úrad ju zamestnancovi poskytne, „ak budú v príslušnej časti rozpočtu úradu na to vyčlenené finančné prostriedky.“

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
Značky
ÚRSO

Diskusia(0)