KI

Poľsko plánuje prvú jadrovú elektráreň. Spustiť ju chcú o 15 rokov

V Poľsku by v roku 2033 mohli uviesť do prevádzky prvú jadrovú elektráreň. V roku 2040 má tvoriť jadrová energia už 10 % energetického mixu krajiny.

Poľsko plánuje prvú jadrovú elektráreň. Spustiť ju chcú o 15 rokov
Foto: Dreamstime

Pokiaľ vláda odobrí projekt, v Poľsku by o 15 rokov mohli uviesť do prevádzky prvú jadrovú elektráreň. Informovalo o tom poľské ministerstvo energetiky.

"Jadrová elektráreň nám pomôže urýchliť znižovanie uhlíkových emisií," vyhlásil minister Krysztof Tchórzewski.

Ministerstvo odhaduje, že okolo roku 2043 bude podiel jadra na poľskom energetickom mixe predstavovať asi jednu desatinu - približne šesť až deväť GW.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)