Enesco

Paradajky, sumčeky, biomasa. Hornonitrianskym baniam máme dotovať nové činnosti

Banský podnik má dostať dotácie nielen na zatváranie baní, ale aj na tvorbu nových pracovných miest.

Paradajky, sumčeky, biomasa. Hornonitrianskym baniam máme dotovať nové činnosti
Foto: Hornonitrianske bane Prievidza

Napriek nedávnym výrokom ministra hospodárstva Petra Žigu (Smer-SD) budú Hornonitrianske bane prijímať dotácie a ťažiť uhlie aj po roku 2023. Vyplýva to z dokumentu, ktorý vypracoval úrad vicepremiéra pre investície a informatizáciu Richarda Rašiho (Smer-SD) a ktorý má po pripomienkovom konaní schvaľovať vláda.

Nový všeobecný hospodársky záujem počíta s dotáciami na výrobu elektriny z domáceho uhlia len do roku 2023, ale firma dostane od štátu podporu aj na útlm ťažby uhlia a tvorbu pracovných miest v úplne nových odvetviach. 

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)