Enesco

Gréci chcú zdvojnásobiť podiel obnoviteľných zdrojov, investujú desiatky miliárd

Grécko chce do roku 2030 zdvojnásobiť podiel obnoviteľných zdrojov energie (OZE) na spotrebe energie a znížiť tak svoje dovozy ropy a zemného plynu.

Gréci chcú zdvojnásobiť podiel obnoviteľných zdrojov, investujú desiatky miliárd
Foto: Fotolia

Kým v roku 2016 pokrývala enegia vyrobená veternými, solárnymi a vodnými elektrárňami len asi 15 % gréckej spotreby, v roku 2030 by to mala byť už bezmála tretina. Plán gréckej vlády v súčasnosti prechádza pripomienkovaním.

Vládny kabinet plánuje v sektore tzv. zelenej energetike v najbližšej dekáde preinvestovať viac ako 32 miliárd eur. Cieľom krajiny je znížiť svoju závislosť na importe ropy a zemného plynu, ktoré dnes pokrývajú približne dve tretiny energetickej spotreby Grécka.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)