VSDS

G-komponent: Distribučka musí vrátiť peniaze výrobcovi, potvrdil to krajský súd

Stredoslovenská distribučná musí dvom výrobcom elektrickej energie vrátiť takmer 100-tisíc eur. Rozhodnutie krajského súdu v Žiline je definitívne.

G-komponent: Distribučka musí vrátiť peniaze výrobcovi, potvrdil to krajský súd
Foto: Fotolia

Krajský súd v Žiline včera potvrdil dve predchádzajúce rozhodnutia okresného súdu v kauze G-komponent, teda neoprávneného vyberania poplatku za prístup do distribučnej sústavy.

Poplatok zaviedol Úrad pre reguláciu sieťových odvetví v roku 2013 pre všetkých výrobcov elektriny.

V roku 2016 však Ústavný súd rozhodol o jeho neústavnosti. Aj napriek tomu distribučné spoločnosti neústavne vyberaný poplatok nevrátili a vyberajú ho naďalej.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)