Enesco

Počas prezidentovania Donalda Trumpa obnovili prvú ťažbu uhlia

Podporovatelia amerického prezidenta z radov baníkov sa dočkali. Minulý týždeň obnovili ťažbu uhlia v Somerset County v Pensylvánii, blízko mesta Pittsburgh. Ide tak o prvú otvorenú uhoľnú baňu počas éry Donalda Trumpa.

Počas prezidentovania Donalda Trumpa obnovili prvú ťažbu uhlia
Foto: Fotolia

Podpora miestnej ekonomiky

Ako informovala televízna stanica Fox News, k obnove ťažby sa odhodlala spoločnosť Corsa Coal Company.

Šéf firmy George Dethlefsen pri slávnostnom otváraní povedal, že ťažba bude mať onedlho pozitívne prínosy pre miestnu ekonomiku, ktorá sa doteraz trápila. Dethlefsen nezabudol poďakovať Trumpovi za zmiernenie regulácií v rámci ťažby fosílnych palív.

Ten sa na slávnostnom ceremoniáli nezúčastnil, avšak poslal video príhovor.

Naopak, na otvorenie prišiel pozrieť guvernér Pennsylvánie Tom Wolf podporovateľ Hillary Clintonovej, ktorá presadzovala obmedzovanie konvenčných zdrojov energie.

Uhlie pre oceliarne

Corsa Coal Company na začiatku zamestnala 70 baníkov a predpokladá, že ďalších 400 bude v najbližšom období potrebovať. „Je to ťažká každodenná práca, avšak vyplatí sa,“ citovala Fox News jedného z baníkov.

V bani sa bude ťažiť okrem metalurgického uhlia, ktoré sa používa v oceliarstve, aj antracit. Ten sa využíva predovšetkým pri výrobe elektrickej energie, pretože má spomedzi všetkých druhov uhlia najväčšiu výhrevnosť.

Táto oblasť v Pennsilvanii bola kedysi najväčším producentom uhlia v rámci Spojených štátov. V najlepších časoch dokázali baníci v regióne vyfárať 12-tisíc ton uhlia každý deň.

Najlepšie časy baníkov

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)