Boom investícií do čistých zdrojov energií by mohol pomôcť
zmierniť príliv migrantov do Európy. Práve vlna utečencov
spôsobila to, že Veľká Británia sa rozhodla odísť z Európskej
únie. Vyhlásil to guinejský prezident Alpha Conde na
ekonomickom fóre v Davose.
Podľa neho pre európske vlády je najlepším spôsobom ako
zabezpečiť, aby mladí Afričania zostali doma, investovať do
obnoviteľných zdrojov, vytvárania pracovných miest a prístupu
k energiám.
Afrika potrebuje energiu
Práve Conde je jeden z hlavných propagátorov
alternatívnych zdrojov elektrickej energie na čiernom kontinente.
„Veľkou výzvou pre EÚ je migrácia. Ako môžme udržať
obyvateľov v našich krajinách, ktoré sa nijak nerozvíjajú,“
vyhlásil prezident. Ako uviedla agentúra Bloomberg, práve vlna
imigrantov na starý kontinent spôsobila nárast preferencií
populistov, ako napríklad britská strana UKIP alebo francúzsky
Národný front.
Ich lídri totiž často spochybňujú klimatické
zmeny spôsobené človekom, kritizujú zahraničnú pomoc a podporu
obnoviteľných zdrojov.

Stovky miliónov ľudí bez energie
Z údajov Africkej rozvojovej banky (ARB) vyplýva, že zhruba 620
miliónov ľudí v Afrike nemá žiadny prístup k elektrine.
Na druhej strane práve tento kontinent sa bude do roku 2050 podieľať
viac ako 50 percentami na svetovom raste populácie.
Medzičasom
sa už Francúzsko zaviazalo, že v priebehu štyroch rokov
investuje dve miliardy eur do afrických projektov pre obnoviteľnú
energiu. Táto suma bude o 50 percent vyššia než
v predchádzajúcich piatich rokoch.
Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.
Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.
Predplatné obsahuje:
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.