Enesco

Londýn spustí dve linky elektrických autobusov

Elektrobusy by mali začať premávať do konca roka a pre mesto by mali znamenať menej emisií uhlíka, menej hluku a viac komfortu pre cestujúcich.

Londýn spustí dve linky elektrických autobusov

Nedávno sme informovali o tom, že stavom londýnskeho ovzdušia sa začala zaoberať spoločnosť Uber, ktorá má v úmysle postupne vymeniť obyčajné taxíky za elektomobily. K iniciatíve sa teraz pridáva aj mestská hromadná doprava, na dvoch trasách v centre hlavného mesta Spojeného kráľovstva bude premávať 51 autobusov na elektrický pohon.

Konkrétne ide o linku 507 medzi zastávkami Victoria a Waterloo a linku 521 medzi London Bridge a Waterloo. Obe budú úplne pokryté elektrobusmi.

Portál EveningStandard uvádza, že Londýn tak bude disponovať najväčším počtom elektrických autobusov v Európe – s dvadsiatimi dvoma, ktoré už dávnejšie jazdia v južnej mestskej časti Croydon, ich dohromady bude 73.

Týmto spôsobom je mesto o krok bližšie k cieľu vymeniť všetkých 300 jednopodlažných autobusov, ktoré premávajú v centre, za autobusy s nulovými emisiami. Ďalšou métou je aj nahradiť celkovo 3100 poschodových autobusov ich hybridnými alternatívami.

Všetky vozidlá boli vyrobené vo Veľkej Británii čínskou spoločnosťou BYD a britskou ADL a majú znížiť množstvo emisií dusíka a uhlíka, v druhom prípade až o 40%.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)