Enesco

Na pôde ÚRSO sa stretli predstavitelia regulačných úradov z krajín V4

V stredu 25. 5. sa na pozvanie predsedu ÚRSO Jozefa Holjenčíka stretli na spoločnom rokovaní predstavitelia regulačných úradov Vyšehradskej štvorky. Diskutovalo sa o aktuálnom stave projektu Nord Stream 2.

Na pôde ÚRSO sa stretli predstavitelia regulačných úradov z krajín V4
Foto: ÚRSO

Rokovania sa za slovenskú stranu zúčastnili Jozef Holjenčík, predseda ÚRSO, riaditelia odborov ako i ďalší zamestnanci. Z maďarského MEKH to bol Attila Nyikos (podpredseda), z českého ERÚ Petra Grigelová, riaditeľka odboru regulácie plynárenstva a za poľskú stranu Aldona Kaźmierska, riaditeľka odboru regulácie trhu a ochrany spotrebiteľov, informoval ÚRSO.

Okrem projektu Nord Stream 2, ktorú prednedávnom na pôde ÚRSO otvoril i splnomocnenec nemeckej vlády, zástupcovia národných regulátorov prerokovali i spoločné energetické projekty v regióne. Podrobnosti o týchto projektoch a o výsledkoch rokovania ÚRSO nezverejnil. 

 


Diskusia(0)