KI

Emisie CO2 v EÚ medziročne vzrástli. Najviac na Slovensku

Prvé odhady emisií CO2 zo spotreby energie za rok 2015 včera zverejnil Eurostat. Vyplýva z nich, že medziročne v porovnaní rokov 2015/2014 došlo k ich miernemu nárastu v EÚ ako celku. Pri pohľade na situáciu v jednotlivých členských krajinách vyčnieva Slovensko.

Emisie CO2 v EÚ medziročne vzrástli. Najviac na Slovensku
Foto: Pixabay

Eurostat v počiatočných odhadoch uvádza, že v roku 2015 v EÚ emisie oxidu uhličitého (CO2) zo spaľovania fosílnych palív vzrástli o 0,7 % v porovnaní s predchádzajúcim rokom.

Emisie CO2 sú považované za hlavnú príčinu globálneho otepľovania resp. zmien klímy a predstavujú približne 80 % všetkých emisií skleníkových plynov v EÚ a sú ovplyvnené faktormi ako sú klimatické podmienky, ekonomický rast, veľkosť populácie, dopravy a priemyselných činností.

Medziročná zmena v emisiách CO2 v členských krajinách EÚ 2015/2014 (prvý odhad)

Najväčší pokles emisií CO2 sa odhaduje na Malte a v Estónsku, najvyšší nárast na Slovensku a v Portugalsku

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)