Enesco

VSD podpísala s mestom Stará Ľubovňa Memorandum o spolupráci

Primátor Starej Ľubovne a zástupcovia spoločnosti Východoslovenská distribučná, a.s. (VSD) minulý týždeň slávnostne podpísali Memorandum o porozumení a vzájomnej spolupráci.

VSD podpísala s mestom Stará Ľubovňa Memorandum o spolupráci

Tento dokument je spečatením prísľubu zefektívniť a podporiť obojstrannú spoluprácu pri napĺňaní rozvojových aktivít oboch partnerov na území mesta a jeho najbližšom okolí.

Ide predovšetkým o budovanie a rekonštrukciu technickej infraštruktúry, rozvoj potrebných kapacít v distribučnej elektrickej sústave v súvislosti s s potenciálom jednak priemyselnej ale takisto individuálnej bytovej výstavby, internetizácie územia a poskytovania služieb v oblasti verejného osvetlenia.

Obe strany sa zaviazali k ústretovým krokom pri napĺňaní rozvojových plánov mesta Stará Ľubovňa.

Spoločnosť VSD plánuje v rámci zabezpečenia pripravenosti územia pre jeho ďalší rozvoj preinvestovať v meste a blízkom okolí státisíce eur. Vzájomná koordinácia procesu povoľovania investícií a realizácie prác má celý investičný proces pri rozvoji distribučnej sústavy zrýchliť a zefektívniť.

VSD v najbližších rokoch upraví a vybuduje nové elektroenergetické zariadenia na území mesta a za tým účelom zrekonštruuje a kapacitne posilní celý rozvodný elektrifikačný uzol na severe Spiša.

„Zároveň budeme investovať do obnovy a rozvoja distribučnej sústavy na území mesta s s cieľom zabezpečiť bezpečnú a spoľahlivú distribúciu elektrickej energie a zvýšiť výkonovú kapacitu distribúcie pre rozvoj existujúcich ako aj potenciálne nových podnikateľských subjektov. Konkrétne ide o úpravu elektrických rozvodov v Podsádku a na uliciach Mierová a Okružná. Taktiež zriadime nové vysokonapäťové káblové vedenie priamo z elektrickej stanice, čím ešte viac zvýšime spoľahlivosť distribúcie elektrickej energie pre mesto Stará Ľubovňa,“ vysvetlil riaditeľ divízie Sieťový obchod VSD, a.s. Ing. Jaroslav Hrušč.

Mesto Stará Ľubovňa státisícové investície víta.

Úspech každého projektu závisí od dobrej vôle a kvality partnerov. Sme radi, že VSD proaktívne obnovuje a rozširuje distribučnú sústavu aj v našom meste. Elektrina je dnes samozrejmosťou ako v domácnostiach, tak v priemysle, službách a obchode. Jej kvalita a dostupná kapacita je základom pre budúce napredovanie a rozvíjanie potenciálu mesta,“ uviedol primátor PhDr. Ľuboš Tomko.

Zdroj: Tlačová správa VSD


Diskusia(0)