Enesco

Ministerstvo hospodárstva koná, ako mu výrobcovia tepla kážu

Chcel hovoriť s ministrom hospodárstva Vazilom Hudákom. Ohlásil sa, že by rád prediskutoval novelu zákona o tepelnej energetike, konkrétne problém odpájania sa od centrálnych dodávateľov tepla. Na stretnutie však prišiel zástupca slovenských výrobcov tepla.

Ministerstvo hospodárstva koná, ako mu výrobcovia tepla kážu
Prezident Slovenskej asociácie malých podnikov Vladimír Sirotka tvrdí, že generálny sekretár Slovenského zväzu výrobcov tepla Stanislav Janiš vystupoval na rokovaní o problémovej novele z dielne ministerstva hospodárstva aj za ministerstvo, cituje Sirotku server Aktualne.sk.

Slovenský zväz výrobcov tepla vystupuje v celom prípade ako lobista za centrálnych dodávateľov tepla. Práve zástupcovia zväzu presadzujú znenie novely o tepelnej energetike tak, ako ho prijala vláda Roberta Fica ešte v máji 2014.

A teda, že veľkí teplári sú účastníkmi konania v procese odpájania sa od nich samotných. V praxi to znamená, že musia dať súhlasné stanovisko občanom, ktorí sa rozhodli odpojiť sa a postaviť si vlastné domové kotolne.

Nakoľko výstavbou malých kotlov centrálni dodávatelia prichádzali o isté príjmy, zákon, ktorý vytvoril ešte Tomáš Malatinský, im vyhovuje.

Téme sa podrobne venuje Aktualne.sk.


Diskusia(0)