KI

Odpájanie z CZT zostane naďalej sťažené

Privilégium, ktoré dala veľkým teplárom vláda, sa nezruší.

Odpájanie z CZT zostane naďalej sťažené
Fotolia

Minister hospodárstva Vazil Hudák nebude meniť novelu zákona o tepelnej energetike z dielne svojho predchodcu Tomáša Malatinského. Denník Aktualne.sk má k dispozícii analýzu, ktorú ministerstvo vypracovalo na základe žiadostí viacerých strán. Z nej vyplýva, že centrálni dodávatelia vyhrali a občania sa od nich budú môcť odpojiť naďalej len s ich súhlasom.

Novela zákona o tepelnej energetike z minulého roka totiž spôsobila, že občania, ktorí sa rozhodli odpojiť od veľkých teplárov a postaviť si vlastné domové kotolne, tak nemôžu urobiť bez požehnania centrálneho dodávateľa tepla. A to ani vtedy, ak argumentujú sumou, ktorú vlastnými kotolňami dokážu ročne na teple ušetriť.

Tí, ktorí stihli celý proces výstavby zrealizovať, šetria podľa Aktualne.sk ročne na teple od 300 do 600 eur na bytovú jednotku.

Čítajte viac tu.


Diskusia(0)