KI

Veľký Šariš investuje do verejného osvetlenia

Mesto sa púšťa do modernizácie a rozšírenia verejného osvetlenia.

Veľký Šariš investuje do verejného osvetlenia
Fotolia

Na rekonštrukciu verejného osvetlenia dostalo mesto Veľký Šariš príspevok vo výške približne 580.000 eur s DPH. Okrem toho chce v novom roku realizovať aj rozširovanie osvetlenia.

Pôjde o prvú etapu investície do verejného osvetlenia so zámerom vymeniť staré energeticky náročné svetlá za modernejšie s dokonalejšou technológiou. Výmena svietidiel by mala priniesť samospráve 70-percentné šetrenie na energiách za svietenie. Náklady na fungovanie verejného osvetlenia odteraz pre mesto predstavovali podľa primátora asi 8000 eur, ak z nich ušetria 70 %, nebojí sa o to, že nebudú peniaze na splácanie. Aj s rozširovaním osvetlenia by mesto chcelo byť hotové do jari.

V týchto dňom prebieha výberové konanie na dodávateľa prác. Termín dokončenia rekonštrukcie je stanovený do konca tohto roka.

V ďalšej etape plánuje mesto rozšíriť verejného osvetlenie v nových častiach Veľkého Šariša o 170 nových svetelných bodov.

O projekte informovali TASRSITA.


Diskusia(0)