Dosiaľ bola Letná škola energetiky výsadou susedných krajín. Tento rok bude prvýkrát aj na Slovensku.
Dvadsať
vysokoškolákov bude mať tento rok príležitosť zažiť energický
týždeň prázdnin v prostredí Zámku Topoľčianky.
Do
26. júna 2015 sa
môžu bakalári, magistri či inžinieri, vrátane tých študujúcich
v zahraničí,
prihlásiť
na Letnú školu energetiky.
Tá sa bude konať od 26. júla do 2. augusta 2015 pod záštitou
podpredsedu Európskej komisie pre energetickú úniu Maroša
Šefčoviča.
Dve desiatky
najlepších spomedzi prihlásených študentov, ktorí zaujmú
odbornú porotu motivačným listom a akademickými výsledkami,
strávia týždeň v spoločnosti najzaujímavejších osobností
slovenskej energetiky, navštívia verejnosti bežne neprístupné
energetické zariadenia, absolvujú profesionálne tréningy a zažijú
kopec zábavy. Letná škola energetiky sa na rozdiel od susedných
krajín koná na Slovensku tento rok po prvýkrát.
Podujatie
organizujú Slovenské elektrárne v spolupráci s partnermi
- Zastúpením Európskej komisie na Slovensku, spoločnosťou
Auto-Impex a Slovenskou debatnou asociáciou. Cieľom je
priblížiť dnes kľúčovú tému energetiky mladým a zároveň
inšpirovať študentov k intenzívnejšiemu záujmu o túto
oblasť. Na programe sa budú podieľať aj Slovenská asociácia
fotovoltického priemyslu a Centrum environmentálnej a etickej
výchovy Živica.
Letná škola
energetiky má ambíciu stať sa tradíciou a okrem motivácie
mladých k štúdiu energetiky je jej cieľom aj posilnenie
vzájomných vzťahov medzi energetickými spoločnosťami,
akademickou obcou, mimovládnymi organizáciami, médiami
i odborníkmi a analytikmi práve v období, keď je
téma energetiky vysoko na európskej agende.
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.