KI

Ministerstvo hospodárstva chce novelizovať vyhlášku o IMS

Rezort hospodárstva predložil návrh novelizácie vyhlášky č. 358/2013, ktorou sa ustanovuje postup a podmienky v oblasti zavádzania a prevádzky inteligentných meracích systémov (ďalej „IMS“) v elektroenergetike.

Ministerstvo hospodárstva chce novelizovať vyhlášku o IMS
Fotolia

Návrh vyhlášky upravuje postup zavádzania IMS pre jednotlivé kategórie koncových odberateľov elektriny s cieľom zvýšiť efektivitu nasadzovania IMS v nasledujúcom období podľa časového plánu zavádzania IMS.

Nové znenie § 7 vyhlášky upravuje minimálne počty inteligentných meracích systémov pre jednotlivé kategórie koncových odberateľov elektriny definovaných v § 3, pre ktorých prevádzkovateľ distribučnej sústavy inštaluje inteligentné meracie systémy v lehotách podľa § 7 vyhlášky.

Materiál je možné pripomienkovať do 22. 5. 2015.

Aké zmeny ministerstvo navrhuje?

Modrou farbou sú vyznačené doplnené zmeny, ktoré majú do znenia súčasnej vyhlášky pribudnúť.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(1)