EPH sa možno bude uchádzať o Slovenské elektrárne
Český Energetický a průmyslový holding (EPH) v pondelok
naznačil záujem o kúpu podielu v Slovenských elektrárňach (SE)
od talianskej skupiny Enel. EPH skúma, či je možné nájsť
riešenie, ktoré bude v záujme Slovenska aj Enelu, a v ktorom by
mohol EPH zohrať zmysluplnú rolu, uviedla spoločnosť vo
vyhlásení.
Slovenský premiér Robert Fico predtým v pondelok uviedol, že
jeho vláda má záujem o posilnenie pozície v SE. Ostatným
potenciálnym záujemcom o elektrárne nepriamo odkázal, že pri ich
prípadnom vstupe do Slovenských elektrární so žiadnou podporou
štátu počítať nemôžu. "Vláda bude obštruovať predaj 66
% akcií Slovenských elektrární, pretože mám pocit, že náš
taliansky priateľ chce ujsť od zodpovednosti. Enel musí dostavať
tretí a štvrtý blok jadrovej elektrárne Mochovce," vyhlásil
Fico.
Informáciu priniesol portál venergetike.sk.
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.