KI

Návrh programu nakladania s vyhoretým jadrovým palivom môže byť vo vláde v júli

Ministerstvo hospodárstva pripravilo ešte v novembri minulého roku koncepčný materiál Návrh Vnútroštátnej politiky a Vnútroštátneho programu nakladania s vyhoretým jadrovým palivom a rádioaktívnymi odpadmi v SR ako aktualizácia strategického dokumentu Stratégia záverečnej časti mierového využívania jadrovej energie v SR. Podľa ministerstva by dokument mohol byť schválený vládou v júli tohto roku.

Návrh programu nakladania s vyhoretým jadrovým palivom môže byť vo vláde v júli
Fotolia
Pripomienkové konanie k materiálu skončilo už 3. 12. 2015. Napriek tomu rezort hospodárstva materiál ešte nepredložil na rokovanie vlády.

Vnútroštátny program nakladania s vyhoretým jadrovým palivom a rádioaktívnymi odpadmi sa zaoberá vyraďovaním jadrových zariadení, vyhoretým jadrovým palivo a rádioaktívnymi odpadmi, prístupom k úložiskám rádioaktívnych odpadov a vyhoretého jadrového paliva po ich uzavretí, potrebou výskumu, vývoja a demonštračných činností, zodpovednosťou a monitorovaním implementácie. Podstatnú časť programu tvorí aj plán nákladov na vyraďovanie a nakladanie, schému financovania a postup informovania verejnosti.

MH SR: Posudzujeme EIA

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)