KI

Dotáciu z eurofondov chcel iba jeden subjekt. Košice dostanú nové trolejbusy

Na ostatnú výzvu na získanie dotácie zo štrukturálnych fondov zareagoval iba jeden subjekt.

Dotáciu z eurofondov chcel iba jeden subjekt. Košice dostanú nové trolejbusy
Fotolia

Ministerstvo životného prostredia vypísalo v júli minulého roku výzvu na ochranu ovzdušia a minimalizáciu nepriaznivých vplyvov zmeny klímy za 1,8 milióna eur. Jediným prihláseným uchádzačom bol Dopravný podnik mesta Košice, ktorý tak získal nenávratný finančný príspevok vo výške 1,6 milióna eur na obnovu vozového parku trolejbusov v Košiciach.

Cieľom vypísanej výzvy bolo znižovanie emisií základných a ostatných znečisťujúcich látok v ovzduší a predovšetkým transpozícia a implementácia predpisov EÚ, dosiahnutie ustanovených technických požiadaviek na prevádzku zdrojov, ktorými sa obmedzujú množstvá vypúšťaných znečisťujúcich látok, uvádza sa v Správe o vyhodnotení výzvy OPŽP-PO3-14-3, ktorú zverejnilo ministerstvo na sklonku minulého roku. Prioritnou témou výzvy bola podpora čistej mestskej dopravy.

Čítajte: Správy o vyhodnotení výziev na predkladanie ŽoNFP

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
Značky
Košice

Diskusia(0)