Ministerstvo životného prostredia vypísalo v júli minulého
roku výzvu na ochranu ovzdušia a minimalizáciu nepriaznivých
vplyvov zmeny klímy za 1,8 milióna eur. Jediným prihláseným
uchádzačom bol Dopravný podnik mesta Košice, ktorý tak získal
nenávratný finančný príspevok vo výške 1,6 milióna eur
na obnovu vozového parku trolejbusov v Košiciach.
Cieľom vypísanej výzvy bolo znižovanie emisií základných
a ostatných znečisťujúcich látok v ovzduší
a predovšetkým transpozícia a implementácia predpisov
EÚ, dosiahnutie ustanovených technických požiadaviek na prevádzku
zdrojov, ktorými sa obmedzujú množstvá vypúšťaných
znečisťujúcich látok, uvádza sa v Správe o vyhodnotení
výzvy OPŽP-PO3-14-3, ktorú zverejnilo ministerstvo na sklonku
minulého roku. Prioritnou témou výzvy bola podpora čistej
mestskej dopravy.
Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.
Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.
Predplatné obsahuje:
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.