Bulharsko by sa mohlo stať centrom distribúcie plynu pre juhovýchodnú Európu
Počas včerajšieho stretnutia podpredsedu Európskej komisie pre
energetickú únii Maroša Šefčoviča a predsedu bulharskej vlády
Bojka Borisova bola načrtnutá možnosť, že by sa Bulharsko stalo
distribučným miestom plynu pre juhovýchodnú Európu v rámci
vytvárania energetickej únie v EÚ.
K tomu je ale potrebná okrem iného veľkých investícií do
infraštruktúry. Šefčovič zároveň oznámil vytvorenie pracovnej
skupiny na vysokej úrovni, ktorá sa zameria na zhodnotenie
súčasného stavu bulharskej infraštruktúry a možností, ako
podporiť infraštruktúrne projekty v tomto regióne z európskych
financií.
Zdroj: CEBRE
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.