KI

Bulharsko by sa mohlo stať centrom distribúcie plynu pre juhovýchodnú Európu

Počas včerajšieho stretnutia podpredsedu Európskej komisie pre energetickú únii Maroša Šefčoviča a predsedu bulharskej vlády Bojka Borisova bola načrtnutá možnosť, že by sa Bulharsko stalo distribučným miestom plynu pre juhovýchodnú Európu v rámci vytvárania energetickej únie v EÚ.

Bulharsko by sa mohlo stať centrom distribúcie plynu pre juhovýchodnú Európu

K tomu je ale potrebná okrem iného veľkých investícií do infraštruktúry. Šefčovič zároveň oznámil vytvorenie pracovnej skupiny na vysokej úrovni, ktorá sa zameria na zhodnotenie súčasného stavu bulharskej infraštruktúry a možností, ako podporiť infraštruktúrne projekty v tomto regióne z európskych financií.

Zdroj: CEBRE

Diskusia(0)