KI

Slovenské elektrárne: Odmietame akékoľvek obvinenia súvisiace s prevádzkou VEG

Slovenské elektrárne odmietajú akékoľvek obvinenia súvisiace s prevádzkou Vodnej elektrárne Gabčíkovo. Reagujú tak na minulotýždňové rozhodnutie vlády, po tom, čo Roberta Fica 4. decembra oznámil, že časť privatizačnej zmluvy týkajúcej sa Gabčíkova vláda vypovie. Dôvodom má byť, že elektrárne kontrakt nedodržiavajú.

Slovenské elektrárne: Odmietame akékoľvek obvinenia súvisiace s prevádzkou VEG
redakcia

Najväčšiu vodnú elektráreň na Slovensku získal taliansky Enel do dlhodobého prenájmu v roku 2006 pri kúpe 66 percent akcií Slovenských elektrární.

Tlačová správa SE | 11. 12. 2014
(úplné znenie)

SE opätovne striktne odmieta akékoľvek obvinenia súvisiace s prevádzkou VEG. Právo odstúpiť od zmluvy je zakotvené priamo v jej texte, rovnako ako aj povinnosť odškodniť spoločnosť Slovenské elektrárne v takomto prípade, a preto si uplatníme nárok. Slovenské elektrárne vždy dodržiavali platné zmluvy a plnili povinnosti z nich vyplývajúce, vrátane zmluvne stanovených platieb.

1. Spoločnosť SE poskytovala všetky informácie.

Pravidelne poskytujeme informácie pre ročné vysporiadanie stanovené zmluvou, vrátane iných dodatočne požadovaných informácií. Dôveryhodnosť informácií overujú dve nezávislé audítorské spoločnosti. Rozsah informácií bol priamo definovaný zmluvou a rešpektuje ochranu obchodného tajomstva a hospodársku súťaž.

2. Potvrdenie generálnych opráv o dva roky skôr

Dosiahli sme excelentné prevádzkové výsledky, napr. vďaka klesajúcemu trendu v objemoch nevyužitej vody počas plánovaných odstávok vďaka optimalizácii odstávok v závislosti od prietoku v profile Devín na úroveň 0,48%, ako ak nulovej úrovni jalového prietoku, čo znamená takmer žiadne straty na výrobe z dôvodu porúch strojov, pričom splnenie najvyšších štandardov bezpečnosti svedčia o dobrom riadení, dobrom stave a starostlivosti o zariadenia na VEG, ako aj o správne naplánovaných generálnych opravách.  Generálne opravy schválené valným zhromaždením spoločnosti SE, a.s. dňa 21.11.2014 sa budú realizovať o dva roky skôr, ako bolo pôvodne dohodnuté.  Od roku 2006 Slovenské elektrárne nezaznamenali žiadne reklamácie z dôvodu technických nedostatkov v oblasti prevádzky a údržby.  Úspešné zvládnutie záplav v roku 2013 na VEG, ako aj skutočnosť, že od roku 2006 sme nezaznamenali žiadne reklamácie z dôvodu technických nedostatkov v oblasti prevádzky a údržby sú najlepším dôkazom toho, že spoločnosť SE, a.s. v plnom rozsahu plnila svoje povinnosti v oblasti prevádzky, údržby a opráv na VE Gabčíkovo, realizuje pokrokový plán údržby a prevádzkuje elektráreň v súlade s najlepšou praxou v oblasti VE. 

3. Spochybnené platby vyplatené zo strany SE, a.s. voči VV, ale nepripísané spoločnosti SVP

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)