Pri príležitosti návštevy ruského prezidenta Vladimíra
Putina vo Viedni podpísali člen riadiaceho výboru spoločnosti
Gazprom Alexej Miller a generálny riaditeľ OMV Gerhard Roiss dohodu
s akcionármi o výstavbe rakúskej časti plynovodu South Stream.
Zmluvné strany podľa dohody uskutočnia výstavbu rakúskej
časti plynovodu South Stream s ročnou kapacitou 30 až 32 miliárd
m3 s trasou od maďarských hraníc s koncovým bodom v rakúskom
meste Baumgarten.
V rámci podpísanej dohody bolo prijaté právoplatné investičné
rozhodnutie na základe dohodnutých kritérií pre výstavbu
plynovodu v Rakúsku. Taktiež bol podpísaný plán činností na
roky 2014-2016.
Podľa relevantných dokumentov je stavebné povolenie platné do
decembra 2015. Začiatok výstavby plynovodu South Stream s viacerými
fázami, je naplánovaný na začiatok roku 2017.
„South Stream dostal podporu od najvýznamnejších
energetických spoločností. Dohoda s OMV potvrdzuje náš záväzok
k vytvoreniu novej európskej prepravnej trasy zemného plynu. South
Stream ponúkne dostatočné záruky, spoľahlivosť a flexibilitu v
dodávkach ruského plynu na európske trhy,“ uviedol Alexej
Miller.
„Dnešná dohoda zlepšila naše partnerstvo, ktoré trvá vyše
50 rokov a posunula ho na vyššiu úroveň. V rámci projektu South
Stream, spoločnosti Gazprom a OMV zaistia bezpečnosť dodávok
plynu do Európy a to najmä do Rakúska. Táto zmluva potvrdzuje
pozíciu mesta Baumgarten ako kľúčový strategický plynový bod v
rámci Európy,“ povedal Gerhard Roissy.
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.