KI

MH SR: Žalobu Slovenských elektrární súd zamietol, štát platiť nebude

Krajský súd (KS) v Bratislave v stredu (23.4.) zamietol žalobu Slovenských elektrární (SE), a. s., voči Ministerstvu hospodárstva (MH) SR.

MH SR: Žalobu Slovenských elektrární súd zamietol, štát platiť nebude
Dreamstime

Potvrdil tak rozhodnutie Okresného súdu Bratislava 2, ktorý 19. júla 2012 zamietol žalobu SE, a. s., voči MH SR o náhradu škody vo výške 94,49 milióna eur. Na toľko si SE, a. s., vyčíslili škodu, ktorá mala predstavovať rozdiel medzi trhovou a regulovanou cenou elektriny. Informoval o tom hovorca ministra hospodárstva SR Stanislav Jurikovič.

"Toto rozhodnutie, že sa KS v Bratislave stotožnil s našou argumentáciou, považujem za úspech. Za údajnú škodu, ktorá mala Slovenským elektrárňam, a. s., vzniknúť, MH SR nezodpovedá," povedal v tejto súvislosti minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský.

SE, a. s., tvrdili, že škodu im spôsobilo rozhodnutie MH SR, ktoré im uložilo dodávať domácnostiam a malým podnikom v rokoch 2009 a 2010 elektrickú energiu vo všeobecnom hospodárskom záujme za regulovanú cenu. Už okresný súd v rozsudku uviedol, že samotné rozhodnutie MH SR nemohlo vyvolať vznik prípadnej škody. S tým sa stotožnil aj odvolací súd a uznal rozsudok okresného súdu za správny a dostatočne odôvodnený.

Proti rozsudku KS v Bratislave už nie je možné podať odvolanie. Rozsudok nadobudne právoplatnosť po doručení jeho písomného vyhotovenia účastníkom konania.


Diskusia(0)