Podľa hovorcu ministerstva hospodárstva Stanislav Jurikoviča,
kompetencie Štátnej energetickej inšpekcie prejdú na SOI od
začiatku mája tohto roka. Ako ďalej rezort vysvetľuje, k zmenám
dochádza v rámci reformy ESO, kde v prvom rade ide o úsporu
verejných financií. Pre bežných ľudí to znamená, že v prípade
domáhania sa svojich spotrebiteľských práv to budú mať
jednoduchšie, nakoľko im bude stačiť obrátiť sa iba na jeden
úrad, respektíve inštitúciu.
„SOI bude mať rozšírené kompetencie s tým, že plný výkon
dnes jestvujúcej organizácie bude mať len iný, a to spoločný
obchodný názov Slovenská obchodná inšpekcia,“ vysvetlil ďalej
Jurikovič. Ministerstvo však nechcelo odpovedať, koľko presne
inšpektorov bude prepustených. „Predpokladá sa zníženie počtu
zamestnancov zabezpečujúcich obslužné procesy. V žiadnom prípade
sa to netýka odborne spôsobilých pracovníkov z oblasti energetiky
a výkonu odborných činností,“ dodal Jurikovič.
Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.
Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.
Predplatné obsahuje:
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.