Enesco

Energetickí kontrolóri prejdú pod obchodnú inšpekciu

Štátna energetická inšpekcia zanikne od prvého mája. Kontrolu v oblasti dodávateľov a distribútorov plynu, tepla, či elektriny tak prevezme Slovenská obchodná inšpekcia (SOI). Pôvodný zámer sa tak presúva o jeden mesiac. Hlavným dôvodom zániku a presunu kompetencií má byť úspora verejných prostriedkov v rámci reformy verejnej správy ESO.

Energetickí kontrolóri prejdú pod obchodnú inšpekciu
Flickr

Vznikne jeden úrad

Podľa hovorcu ministerstva hospodárstva Stanislav Jurikoviča, kompetencie Štátnej energetickej inšpekcie prejdú na SOI od začiatku mája tohto roka. Ako ďalej rezort vysvetľuje, k zmenám dochádza v rámci reformy ESO, kde v prvom rade ide o úsporu verejných financií. Pre bežných ľudí to znamená, že v prípade domáhania sa svojich spotrebiteľských práv to budú mať jednoduchšie, nakoľko im bude stačiť obrátiť sa iba na jeden úrad, respektíve inštitúciu.

Prepustení inšpektori

„SOI bude mať rozšírené kompetencie s tým, že plný výkon dnes jestvujúcej organizácie bude mať len iný, a to spoločný obchodný názov Slovenská obchodná inšpekcia,“ vysvetlil ďalej Jurikovič. Ministerstvo však nechcelo odpovedať, koľko presne inšpektorov bude prepustených. „Predpokladá sa zníženie počtu zamestnancov zabezpečujúcich obslužné procesy. V žiadnom prípade sa to netýka odborne spôsobilých pracovníkov z oblasti energetiky a výkonu odborných činností,“ dodal Jurikovič.

300 tisícová úspora

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)