Podľa energetikov je trh s energiami v súčasnej dobe
nefunkčný, rovnako ako systém obchodovania s emisnými
povolenkami. Množstvo oxidu uhličitého vypúšťaného do ovzdušia
sa zvyšuje a spoločnosti nemajú žiadnu motiváciu na
výstavbu a prevádzku nízkoemisných zdrojov. Ceny elektriny
rastú kvôli podpore obnoviteľných zdrojov, v ohrození sú
aj bezpečné dodávky energií.
Európskej energetike chýba podľa energetikov jasná a prehľadná
politika založená na stabilnom a predvídateľnom regulačnom
rámci. „V priebehu hry nemožno meniť pravidlá, na ktoré
pristúpili všetci veľkí investori do energetiky, len kvôli
krátkodobým politickým dôvodom, čo sa bohužiaľ dnes v rámci
Európskej únie deje, " uvádzajú v spoločnom vyhlásení.
Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.
Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.
Predplatné obsahuje:
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.