Na dnešnom mimoriadnom zasadnutí schválila vláda memorandum o energetickej spolupráci medzi Slovenskom a Tureckom.
„Chceme podporiť účasť slovenských subjektov na energetických projektoch v Turecku," vysvetlil minister hospodárstva Tomáš Malatinský. Ten dnes zároveň odletel na pracovnú návštevu do Turecka, kde by malo byť memorandum podpísané.
Podľa schváleného materiálu majú obe krajiny spolupracovať napríklad v oblasti obnoviteľných zdrojov či v jadrovej energetike. „S tureckými firmami by mali taktiež naše spoločnosti rozvíjať uhoľné baníctvo a spolupracovať pri výstavbe a prevádzke tepelných a vodných elektrární,“ dodáva rezort hospodárstva. Memorandum má zároveň prispieť k urýchleniu realizácie energetických projektov, na ktorých sa v Turecku podieľajú slovenské firmy.
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.