Prifázovaním prvého turbogenerátora ukončili Slovenské elektrárne, člen skupiny Enel, včera popoludní generálnu opravu 4. bloku Atómových elektrární Bohunice V2. Informovala o tom hovorkyňa Sloevnských elektrární Janka Budová.
Ukončená oprava bola druhou v tohtoročnom pláne generálnych opráv slovenských atómových elektrární. V rámci odstávky boli popri
čiastočnej výmene paliva realizované štandardné údržbové práce
na štvrtom bloku elektrárne.
Odstávky a výmena paliva sú štandardnou súčasťou životného
cyklu každej elektrárne a realizujú sa ako dlhodobo plánovaný
proces.
Všetky činnosti boli vykonané v súlade s najprísnejšími
bezpečnostnými opatreniami.
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.