Slovenské elektrárne (SE), a. s., dosiahli ďalší
míľnik pri výstavbe 3. a 4. bloku atómových elektrární Mochovce (EMO), a
to oživenie elektrického napájania systému kontroly a riadenia 3.
bloku. Informovala o tom hovorkyňa spoločnosti Janka Burdová.
"Oživenie
napájania systému kontroly a riadenia (DCS) 3. bloku je kľúčovým
míľnikom, ktorý sme dosiahli 13. mája, teda o dva dni skôr oproti
harmonogramu. Umožňuje aplikáciu softvéru a vykonanie následných kontrol
komunikačnej siete. Táto udalosť sa dá považovať za prvý dôležitý krok
pre fázu spúšťania zariadenia do prevádzky," spresnila.
Priblížila
zároveň, že systém kontroly a riadenia je mozgom atómovej elektrárne.
Monitoruje viac ako 35.000 signálov a poskytuje potrebné príkazy a
inštrukcie na zaistenie bezpečnej prevádzky elektrárne. Architektúra
platformy DCS vybranej pre Mochovce 3 a 4 predstavuje najmodernejšiu
technológiu, ktorá je k dispozícii na trhu.
Spoločnosť
Slovenské elektrárne, a. s., je najväčším výrobcom elektriny na
Slovensku. V apríli 2006 sa jej hlavným akcionárom stala spoločnosť Enel
so 66-% podielom. Zvyšných 34 % akcií vlastní Fond národného majetku
SR, ktorého akcionárske práva vykonáva Ministerstvo hospodárstva SR. Ku
koncu roka 2012 spoločnosť zamestnávala 5171 zamestnancov.
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.