KI

SEPS nakupuje elektrinu na krytie strát a vlastnej spotreby na rok 2014

Slovenská elektrizačná prenosová sústava zverejnila podmienky výberových konaní na dodávku elektriny na krytie strát v prenosovej sústave a pre vlastnú spotrebu elektrických staníc na rok 2014.

SEPS nakupuje elektrinu na krytie strát a vlastnej spotreby na rok 2014

Ako uviedol Norbert Deák, vedúci odboru komunikácie spoločnosti, SEPS bude obstarávať dodávku elektriny v dvoch samostatných výberových konaniach.

V prvom bude prevádzkovateľ prenosovej sústavy kupovať ročné pásmo na rok 2014, pričom výsledná cena má byť odvodená od závierok tohto produktu na pražskej burze s elektrinou PXE. Termín na predkladanie ponúk je 10.04.2013.

V druhom obstarávaní bude SEPS kupovať pásmové produkty elektriny (rok, štvrťrok, mesiac) na obdobie roku 2014, pričom celkovo dopytuje 17 typov produktov. Druhé výberové konanie bude realizované v dvoch etapách. Prvá – registračná etapa, v ktorej sa potenciálni záujemcovia o účasť vo súťaž zaregistrujú a predložia všetky požadované podklady, končí 10.04.2013. Druhá etapa je kĺzavá a má trvať do konca októbra tohto roku. Počas tejto etapy má SEPS právo požiadať registrovaných záujemcov o predloženie konkrétnych cenových ponúk.

Podrobnejšie informácie sa nachádzajú na webovom sídle SEPS v časti „Aktuality“.

Značky
SEPS

Diskusia(0)