Minister hospodárstva Tomáš
Malatinský predloží vláde memorandum o ďalších
podmienkach výstavby jadrovej elektrárne v Mochovciach, podľa
ktorého by dva nové atómové bloky v Mochovciach mali vyrábať
elektrinu až v roku 2015. Ich výstavba by sa mala predražiť
o ďalších takmer 700 miliónov eur na 3,8 miliardy eur.
Informáciu priniesol denník Sme.
Náklady navyše by mali preplatiť
Slovenské elektrárne tým, že sa ich akcionári na ďalšie roky
vzdajú dividend, uviedol denník. Memorandum predloží minister
hospodárstva Tomáš Malatinský na rokovanie vlády. Jeho obsah
však zatiaľ nie je zverejnený, Malatinský ho chce najprv ukázať
vláde.
Na portáli s dokumentmi
rokovania vlády nie je memorandum zverejnené pre obchodné
tajomstvo.
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.