Enesco

Dostavba Mochoviec bude drahšia o 700 miliónov

Minister hospodárstva Tomáš Malatinský predloží vláde memorandum o ďalších podmienkach výstavby jadrovej elektrárne v Mochovciach, podľa ktorého by dva nové atómové bloky v Mochovciach mali vyrábať elektrinu až v roku 2015. Ich výstavba by sa mala predražiť o ďalších takmer 700 miliónov eur na 3,8 miliardy eur. Informáciu priniesol denník Sme.

Dostavba Mochoviec bude drahšia o 700 miliónov
Náklady navyše by mali preplatiť Slovenské elektrárne tým, že sa ich akcionári na ďalšie roky vzdajú dividend, uviedol denník. Memorandum predloží minister hospodárstva Tomáš Malatinský na rokovanie vlády. Jeho obsah však zatiaľ nie je zverejnený, Malatinský ho chce najprv ukázať vláde.

Na portáli s dokumentmi rokovania vlády nie je memorandum zverejnené pre obchodné tajomstvo.


Diskusia(0)